Únor 2017

Moxie girlz

17. února 2017 v 15:50 | Lenina |  Moxie
Další z mých panenek je tato. Říkám jí Megan. Koupila jsem ji, protože se mi líbily její maxi dlouhé vlasy s melírem. Má jich tolik, že se jí kvůli nim naklání i hlava dozadu.....:-)
Protože jsem ji koupila "z druhé ruky", nevím, jestli má original oblečení a nebo jaký měla původně účes.

Háčkování

15. února 2017 v 13:36 Háčkování
Pokud mám chuť náladu, věnuji se ještě pletení a háčkování. Většinou vyrobím kamarádkám pro jejich holčičky pěkné jarní nebo zimní čepice.
Háčkovat mě učila moje babička, když jsem byla asi na druhém stupni základní školy. Tenkrát mi to moc nešlo a bavilo mě víc pletení.
Znovu jsem se k němu vrátila až před narozením druhýého syna a učila jsem se podle internetu. Moc mě to baví, jen toho času je málo :-(.
A tady je malá ukázka mé práce.

Moxie Teenz

15. února 2017 v 12:56 | Lenina |  Moxie
Tuto panenku jsem si koupila asi před pěti lety, protože se mi moc líbila. Zaujaly mě na ní její krásné zelené skleněné oči, řasy a také její slavnostní šaty. A po pravdě řečeno, jsem "ujetá" na zrzavé panenky. Byla to pro mě volba číslo jedna.
Dnes bohužel lituji, že jsem si nekoupila i zbývající dvě z této kolekce - blondýnu a tmavovlásku.
Jak jsem se dívala, už nejsou k sehnání.
Nemám k ní už ani krabici, takže jsem ji nafotila bez ní a musím dohledat, jak se vlastně jmenuje :-).
Má kloubové ruce, nohy a je větší než Barbie.


Moxie girls

15. února 2017 v 12:41 | Lenina |  Moxie
Vloni mi přibyly do mé sbírky tyto panenky. Dostala jsem je od kamarádky, která se mnou byla v lázních v Klimkovicích. Tímto jí ještě jednou děkuji za rozšíření mé sbírky. Jmenují se Cameo, Neve, Amorie a Tally (zleva).

My Scene 1

12. února 2017 v 23:05 | Lenina |  My Scene
Moje zatím jediná panenka My Scene. Koupila jsem ji přes net, bez oblečení, takže vůbec nevím, jak původně vypadala (jaké měla šaty, boty či doplňky).
Oblekla jsem ji do modrých šatů od Barbie, které jí dle mého ladí k očím.

Založení blogu

12. února 2017 v 22:10 | Lenina |  Ostatní
Po dlouhém váhání jsem se rozhodla založit blog o panenkách, které sbírám už několik let. Fenoménu Barbie jsem propadla už na základní škole, v době, kdy byly tyto panenky u nás nedostupné. Viděla jsem je u kamarádek v družině, které měly tetu v Německu, a ta jim je kupovala.
Mou první mi rodiče dovezli v roce 1992 z Německa a já na ni šila, pletla a háčkovala. Tenkrát jsem ještě netušila, že mě natolik okouzlí a budu je sbírat.
Jak jsem zjistila, nejsem sama, kdo jim propadl.